TEGA EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR

15.09.2011
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
TEGA EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR

TEGA- Türk Eğitim ve Gelişim Akademisi eğitim faaliyetlerine başladı.1. Eğitim programını İşletmelerde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine seçen TEGA, 35 katılımcısı ile

gerçekleştirdiği programında  Bahçelievler Kültür Merkezinde idi.TEGA-İstanbul Başkanı Celal Aşkaroğlu,  eğitimin gelişim için birinci adım olduğunu belirtti.Sosyal Sorumluluk kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu programları önümüzdeki dönemlerde sürdüreceklerini Stratejik Yönetim, Beden Dili, Takım Dinamikleri, ISO EN 9000 kapsamında Yönetim Sistemleri üzerine daha biçok eğitim düzenleyeceklerini ifade etti.Aşkaroğlu, bunun yanında işletmelerin bünyesinde de gelecek taleplere göre eğitim planladıklarını belirterek TEGA eğitimen havuzu ile bu talepleri karşılayacak güçtedir dedi.Listemizde bulunmayan talepler için de Bilim Kurulumuz üzerinden gereken incelemeleri yaparak amacımız gelecek her türlü talebi karşılamak olacaktır.Buradan, Bilim Kurulu Başkanımız Prof.Dr.Murat ESİN hocamıza da şükranlarımızı sunuyoruz dedi.
Aşkaroğlu son olarak, heycanımızı eksiltmeden yürüteceğimiz bu çalışmalarla TEGA model bir eğitim kuruluşu olarak, bundan sonra Üniversiteler ve sektörle birlikte gerçekleştireceği programlarla diğer  eğitim kuruluşları içinde marka olacaktır dedi.

İnsan Kaynakları konulu eğitimi Ülkütek İstanbul Şube Başkanı Yüksel Yalçın verdi.İnsan Kaynakları konusunda yayınlanmış makalelerinden, pratik deneyimlerinden ve üniversitelerde Yüksek Lisans Derslerine konuk eğitimci olarak katıldığı notlarından harmanlanmış notlarıyla oluşturduğu sunuları katılımcılarla paylaşan şube başkanı Yalçın, bilginin paylaştıkça ve kullanıldıkça anlamlı olabileceğini ifade ederek,” amacımız, İstanbulda 2 yılda 2000 sertifikalı eğitim programı gerçekleştirmektir” dedi. Milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak bu konuyu birinci önceliklerimiz arasına koymak zorundayız dedi.
İnsan Kaynaklarının tanımı, tarihçesi, kaynak planlama, kaynakların tedariği,Eğitim, Karıyer Planlama, Motivasyon, Ücret Sistemleri, Performans Yönetimi ve Personel Özlük İşleri  konu başlaıklarında oluşturulan İK yönetiminin sunu notları katılımcılara dağıtıldı.
Eğitim sonrası katılımcılara sertifikaları TEGA Başkanı Celal Aşkaroğlu, TİSAGEP başkanı Oğuz Ahmet ALBAY ve Ülkütek İstanbul Şubesi eski başkanı Erdinç BALCI tarafından dağıtıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.