TAKSİMDEKİ BOMBANIN FOTOĞRAFI ..

01.11.2010
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
TAKSİMDEKİ BOMBANIN FOTOĞRAFI ..

Birilerine verilen ekstra haklar, başkalarının haklarından götürüyorsa, buna yönetim sistemlerinde özgürlük, demokrasi denmiyor.
Bilakis, ayrıcalıklı yönetim daha da ileriye giderse gasp denir.

Ülkede bireyler arası eşitliğe rağmen, bir bölgenin özellikli talebine, “sarı ışık” yandığı malumdur.Zira bu sarı ışığın adı etiketindedir. “Kürt Sorunu” dur.
Güneyde özerk bir Kürt Devleti kurma hayalini önce terör örgütü üzerinden sonrada bölgesel siyasi organizasyonları üzerinden hayata geçirme çabaları artık kaygısız ve korkusuz net ifadelerle yapılıyor.Bu ifadeler, normal vatandaşın da sabır sınırlarını zora sokuyor.Zira, pikeke “bilmem şu tarihe kadar eylemsizlik kararı aldı” sonra da “eylemsizlik kararının son günü” gibi süreci pazarlıkta eşit taraf mış gibi markalamaya çalışıyorlar.Neticede, bombalar patlıyor.Gündemin ortasına cuk diye yerleşiyorlar.

Neydi o milli birlik ve kardeşlik projesi.Çözecekti hani?
Demiştik ya, aslında muhatapların böyle bir beklentisi yok.Onların kardeşlikten kasıtları demokratik ve özerk bir federasyon olma beklentisidir.Yoksa, tek taraflı onları kardeş ilan etmişsiniz, bir anlam ifade etmiyor.Kaldı ki, aksini söyleyen yoktu ki, zaten…
Okullarda aynı sıralarda okuduğumuz kürt kökenli arkadaşlarımız vardı, pohcamızı beraber yediğimiz, gazozumuzu beraber içtiğimiz..
Peki sorun neydi?
Sorun, onların kötü akrabalarının okyanus ötesi aldıkları destekle ayrı bir devlet olma arzuları idi.Kapılarında dilendiğimiz AB de aynı reçeteyi karşımıza dikiveriyor.Kürtlere özgürlük verin.
– Eeee, kürtler zaten özgür !..
– Hayır, daha fazla özgürlük verin.O kadar verin ki, kendi kendilerini yönetsinler.
İşte, bir zamanlar kapalı devre verilen bu mesajlar şimdi apaçık AB parlamentosunda isteniyor, lobilerde dile getiriliyor, gizli anlaşmaların arasına konuyor ..
Neticede, AB nin, İsrailin ve maalesef stratejik ortağımız Amerikanın da sitediği, özerk bir güneydoğu.
Bu talep, BDP tarafından böyle anlaşılıyor, böyle anlatılıyor, AB de bunu böyle istiyor.Büyük İsrail projesi de zaten Mezapotamyada hakim alanı olan bir İsrail.
Netice, isteyenler ne istediğini biliyor.
Taraf olanlar da neye taraf olduğunu biliyor.
Sadece biz ne verdiğimizi, ve sonrasında da dah ne vereceğimizi bilmiyoruz.

Taksimin yorumu bu, dikkatli olalım.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.