GİYAD 3. YAŞINI DOLDURDU

09.06.2010
Okuma Süresi: 11 dakika
A+
A-
GİYAD 3. YAŞINI DOLDURDU

DOSTLAR,

Gümüp-Giyad benim hayat boyu en çok değer verdiği projelerimdir.Biri aralarında sosyal bağlar bulunan teknik üretmeye adayların platformu,diğeri sosyo kültürel ve iktisadi kaynaşmanın temelinde bilgi paylaşım merkezi.Bu iki projede bize ve ufuklarımıza inanan arkadaşlarımız tarafından değer görmüş ve yaşamlarını sürdürüyorlar.

Bundan sonra da daha iyi yerlere geleceklerine eminim.İnandığımız değerlerin askeri, hadimiyiz.Birlik ve beraberliğimize inandıkça daha mükemmelini yapacağımıza eminim.

Herkese en içten selam ve muhabbetler…Giyad 3. yaşgünü programı haberini paylaşıyoruz.
———————-

2007 yılında kurulan GİYAD 3.YIL şöleni yaptı.Avcılar da yapılan programa Siyasetciler, Bürokratlar,Güsiad Başkanı,GÜDEF Başkanı, Gümüşhanespor Başkanı,İstanbul Gümüşhanespor Başkanı, İl İlçe ve Köy dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Siyasi Partilerin il, ilçe yönetim kurulu üyeleri yer aldı.Veli Yılmaz ve Sema Şeker’in sunduğu program ÇAY TV den canlı olarak yayınlandı.

Hafta içi akşam saati trafiğinden dolayı planlanandan bir saat rötarlı başlayan program Alptekinle açılış yaptı.Giyad Folklör ekibinin yer aldığı programın ardından başkan Yüksel YALÇIN kürsü alarak şunları söyledi;
2005 de GÜMÜP le başlayan yolculuk 2007 de kurulan GİYAD la bu günlere geldi.

Derneğimizin ana teması bilgi toplumu niteliklerini kullanarak iktisadi yardımlaşma ve dayanışma eksenine oturmaktır.Bunun dışında eğitim,sağlık,spor, seminer,panel, ihtiyaç hallilere yardım, Gümüşhaneden getirilen yerel ürünlerimizin pazarlanması gibi çalışmalar artık rutin uygulama olmuştur, bunların detaylarına sitemizden ulaşabilirisiniz dedi.

Yalçın, Gümüşhane yereli için;

– Süleymaniye Kayak Merkezi, Köse Havaalanı,Demiryolu Projesi için teknik çalışmaların ve fizibiletelerin bir an önce tamamlanması ve Pestil-Köme ve Kuşburnu türevi ürünleri için Gümüşhanede Gıda laboratuarının kurulması ve ihracata açılması konusunda önerileri dile getirdikten sonra, ülke geneli için şu ifadelere yer verdi;

– Eğitim-öğretimin, öğretimi gitmiş sadece eğitimi kalmış. Özellikle, oku ezberle ve geç tekniğinden, öğren ve anla modeli üzerinde eğitim müfredatın yeniden bir oluşturulmasını, gelişmiş ülkelerde eşi olmayan dersane sektörünün artık sonlandırılması gerektiğini belirtti.Önceden üniversiteler için lise son sınıfta ilgi gören dersaneler, eğitimin kalitesinin zayıflatılması ile ortaokula kadar indi.Çocuklar adeta yarış atına döndü.Madem Anadolu liseleri, teknik liseler bu kadar kaliteli ve onlara ilgi var, düz liselerin müfredatları da aynı olsun, oradaki hocalar uzaydan gelmiyor.Dersane sektörüne rant sağlamak için kurulan bu düzenin artık sona erdirilmesi gerekiyor dedi.

– Demokrasimizin daha da gelişmesi ve siyasette kalitenin yükselmesi bakımından birileri tarafından seçilmişlerin seçilmesi değil, halkın seçtiklerinin seçilmesi üzerine bir seçim sisteminin yapılanması ve seçilenlerinin donanımı ve yeterliliği açısından TEKNOSİYASET biliminin artık müfredatlara girmesini, ayrıca siyasetin ayıran ayrıştıran partizan bir anlayıştan ülke meselelerinde aynı masalarda çözümün üretebilen bir anlayışa doğru eğilimin özlemi içinde olduklarını belirtti.

– Konuşmasının son bölümünde, İskenderundaki şehitlerimize vurgu yaparak, gündüz aynı tasadan yeyip akşam arkadan vuran anlayışın bitmesi için hukukun ve adaletin uygulama biçimlerinin yeniden revize edilmesi gerektiğini, demokratik hak adına kürsüllerde devlete,millete vatana ve bayrağa meydan okuyanlara hadlerinin bildirilmesi gerektiğini ifade etti.

– Ayrıca İsrailin devlet eliyle yaptıkları katliamı da şiddetle kınayan başkan, görev dışişlerindedir ancak bizler topyekün refleksleri açık ve duyarlı, meselelerine sahip çıkan bir millet olmalıyız. Yahudi Markalı ürünlerim boykotu için tüm duyarlı vatandaşlarımızı göreve çağıyorum dedi.

Yalçın, 2 hafta önce derneğe alınan yer için desteklerini esirgemeyen sponsorlara teşekkür ederek ederek yönetim kurulunu kürsüye davet etti.Kürsüye gelen YK üyelerini de tanıtan Yalçın, Başkan vekili Ramazan KAHVECİ, birlik ve beraberliğe dikkat çekerek GİYAD çok yoğun tempoyla çalışan bir dernek, özellikle yer alımından sonra herkesde başka bir heycan başladı, birlik ve beraberliğimizin gelişimi ile sosyal iletişim kalitesi artıyor, her zaman söylüyoruz, Gümüşhanelilik her geçen gün markalaşıyor dedi.

Dernek YK Üyesi Serkan KAYA ise, gerek GİYAD gerekse GÜDEF le yoğun bir tempo içinde çalışıyoruz, burada herkes sorumluluğunun bilincindedir dedi.Başkan yardımcısı Tuncay ORAKÇI ise, özellikle İstanbulda yaşayanlardan memleketi tanımayanlar için bu yapılar çok önemli bir görevi üstlenmiştir, coşkuyla arzuyla çalışıyoruz, daha da güzellerini yapacağız dedi.

Daha sonra GÜMÜP başkanı Yüksel HAMZAOĞLUNU kürsüde söz aldı.GÜMÜP Başkanı şunları söyledi; Şu anda 425 leri aşan üye sayısına ulaşan GÜMÜP, Gümüşhanenin yıldız takımları arasında yerini alacaktır.Hem Gümüşhane hem de ülkemizin geleceği bakımından bu teknik organizasyonlar son derece önemlidir.Türkiyede bu manada eşi olmayan bu oluşum aynı zamanda başlı başına bir projedir, dedi.

Hamzaoğlu ayrıca, meslekdaşlarımızın bu yapıya üye olmalarını, görev almalarını bekliyoruz diyerek önümüzdeki günlerde de, meslekdaşlarımızla teknik geziler, eğitim seminer panel ve yurtdışı programları olmak üzere bir dizi planlarımızı oluşturduk.Ancak en önemsediğimiz konu Gümüşhane için proje üretmektir dedi.Bunun yanında meslekdaşlarımıza iş ve staj imkanları konusunda da çalışma yapıyoruz dedi.

Daha sonra Gümüp Meslek Komisyonlarını kürsüye davet eden Başkan Hamzaoğlu, komisyon başkanlarından bazılarına mikrofon verdi.

Hamzaoğlunun ardından Türkmen Ressamların yapmış olduğu Gümüşhaneyi anlatan resim GİYAD derneğine yer alma konusunda katkı için açık artırma ile satıldı.Tablo Gündüzler Yapı Murat Gündüz de kaldı.Tablo satışı esnasında Güdef Eski Başkanı Tamer ÜNSAL,Güyad Başkanı Tahsin SÖĞÜT,Güsiad Başkanı Doç.Dr.Kenan AYDIN ve Elif Yapı Firma sahibi Gökhan KÜÇÜKAKYÜZ sahnede görüşlerini dile getirdiler.

Gecede Giyad yer alımına destek verenlere pilaket takdiminden sonra Cemal KAYA sahne aldı.Cemal Kayanın ardından Federasyon Başkanı Vahit OLGUN kürsü aldı.Vahit OLGUN, Federasyonun Feshane programları ve sonuçları üzerinde duradu.Ayrıca ülkemizin genel meseleleri konularından İskenderun Şehitleri ve İsrail katliamına gönderme yaparak malum olayları kınadı.Olgun, GİYAD a yer konusunda çağrıyı yeniledi.

Programa katılamayanların telgraf mesajlarından, Gümüşhane Valisi Sn.Enver SALİHOĞLU, Belediye Başkanı Mustafa CANLI, Vekillerimizden Prof.Dr.Yahya DOĞAN ve Doç.Dr. Kemalettin AYDIN, Köse belediye başkanı Şerif AYGÜN,Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak,GTSO İsmail AKÇAY,MHP İl Başkanı Orhan MAZMAN ve YK Üyesi Fazlı Oğur, AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Yusuf ÖZGÜN ve YK üyesi Ekrem OĞUR, gumushane.gen.tr sahibi Recep ERGİN, Dörtkonak-Yaydemir Web master Yücel Ergin,Tekirdağ Giyad İl Temsilcisi Ali Vasfi ESKİCİOĞLU nun mesajları okundu.

Hüseyin KAYA saz ekibi ile Anadolu ezgilerinden türkülerle hüzün ve coşkuyu birlikte yaşattı.Ardından hemşerimiz Seçil YAVUZ sahne aldı.Daha sonra, GÜSİAD Genel Başkanı Doç.Dr.Kenan AYDIN ülke gündemi ve yerel gündemle ilgili genel değerlendirmelere yer verirken GİYAD ın faaliyetlerinden övgü ile bahsederek daha kalitelilerin yapılması için GİYAD a verilmesi gereken desteğe dikkat çekti.Başkan Aydın ayrıca Yüksel HAMZAOĞLU ile yeni dönemde çok güzel faaliyetlere imza atılan GÜMÜP ün çok önemli bir boşluğu dolduracağına işaret etti.

Pilaket töreninde bir konuşma yapan Gümüşhanespor Başkanı Kurban KARAGÖZ ise, son günlerde Gümüşhanespor üzerinde yürütülen spekülasyonlara şiddetli tepki göstererek, Gümüşhanenin insanı da merttir, sporcusu da.Kendi kalitesizliklerinin yanına eşdaş arayanların Gümüşhaneden eli boş döner dedi.

Gecenin kapanışında Filiz AĞAR sahne aldı.Gecede yine Gümüşhaneden Pestil Köme,Nadir Özer Bitki Çayları, Gümüşhane Gümüşsu Ürünleri,Gümüşhane Ekmeklerinin tanıtımı ve pazarlaması yapıldı.

Başkan Yüksel YALÇIN, gecenin en büyük amacının Giyad’a alınan yere destek sağlanması,GÜMÜP ün tanıtılması, ülke gündemdeki malum konuların dile getirilmesi, Giyad’ın yaş gününün kutlanmasının işleyişi idi.Biz programızın amacına ulaştığını düşünüyoruz. GİYAD ve GÜMÜP ten emek veren tüm arkadaşlarıma ve bizleri izleyen, bizlere güvenen herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.